Nie możesz bezmyślnie obstawiać zakładów bukmacherskich. Jeśli chcesz systematycznie notować dobre wyniki, to warto poznać podstawy tego działu, a potem nieco bardziej zaawansowane zagadnienia. Dzisiaj zajmiemy się handicapami. O co w nich chodzi? Kiedy się na nich wygrywa w praktyce? Aby lepiej zrozumieć to zagadnienie, będziemy posługiwać się konkretnymi przykładami.

Handicap (-1): co warto wiedzieć?

Masz konto na ETOTO? To dobrze. Jest to bowiem legalna firma bukmacherska. Możesz tam m.in. obstawiać właśnie handicapy na spotkania piłki nożnej. Dzisiaj wszyscy kibice czekają już na mecz Djurgarden z Lechem Poznań w 1/8 Ligi Konferencji Europy. Mistrzowie Polski stoją przed dużą szansą na awans do ćwierćfinału tych rozgrywek. Uważasz, że to jednak Szwedzi wygrają? Dodatkowo wysoko? A może kompletnie nie wiesz, co zagrać? Blog ETOTO w takich sytuacjach jest na wagę złota. Znajduje się tam szczegółowa analiza m.in. tego spotkania. Niektórzy obstawiają, że ekipa ze Szwecji wygra minimum dwoma golami. Wtedy można postawić handicap (-1). W przypadku trzech opcji kurs na gospodarzy wynosi 5,00. Kiedy gracz wygra na takim zakładzie? Jeśli Djurgarden pokona mistrzów kraju minimum dwoma golami. Czyli wyniki 2:0, 4:1 itp. są korzystne w tym przypadku. Każda wygrana tylko jednym golem, remis, czy wiktoria gości to przegrane pod kątem tego zakładu. W ofercie ETOTO znajduje się także opcja 1 (-1), ale z dwoma wariantami (po kursie 3,95). Jeśli Djurgarden pokona Lecha Poznań co najmniej dwoma golami, to wówczas gracz wygrywa. Każdy remis i triumf Kolejorza oznaczają porażkę na tym zakładzie. Jeśli zaś gospodarze wygrają, ale tylko jednym golem, to wówczas gracz otrzymuje zwrot stawki. Dlatego właśnie kurs na teoretycznie podobne wydarzenie jest mniejszy niż w poprzednim przypadku.

Handicap (-1,5): kiedy się wygrywa, a kiedy przegrywa?

W firmach bukmacherskich można grać także te opcje. O co tutaj chodzi? Przede wszystkim w tym przypadku nie ma żadnych zwrotów. Gracz albo wygrywa, albo przegrywa. Załóżmy, że typer postawi na Lecha Poznań z takim handicapem. Aby można było świętować wiktorię, Kolejorz musi triumfować minimum dwoma golami. Każdy inny wynik w tej potyczce to porażka dla gracza. Można zatem sporo zyskać, aczkolwiek ryzyko jest o wiele większe niż w przypadku standardowego zakładu 1×2.

Kiedy warto obstawiać handicapy?

Handicapy są bardzo kuszące. Trzeba jednak dobrze się nad nimi zastanowić, aby mieć realne szanse na notowanie dobrych wyników. Warto grać handicapy przede wszystkim na gospodarzy. Dodatkowo w meczach, w których najprawdopodobniej będzie duża różnica pod kątem potencjału. Liczy się także to, aby wybierać spotkania, w których powinno być sporo goli. Unikaj zaś typowania np. na ekipy, które są co prawda mocniejsze od swoich najbliższych rywali, ale często wygrywają tylko jednym golem. A jak już obejmują prowadzenie, to nie zależy im na kolejnych bramkach. Przykładem takiej ekipy jest hiszpańskie Atletico Madryt. Dlatego warto sprawdzać poprzednie wyniki, a także zorientować się, jaki jest styl gry konkretnego klubu.

Poprzedni artykułGwarantowany bonus nawet do 365 PLN od eWinner